Alkoholizm a budżet domowy – jak ratować swoje finanse

Osoby nadużywające alkoholu bardzo często nie zdają sobie na początku uzależnienia sprawy nie tylko z konsekwencji psychofizycznych, osobistych, społecznych i zawodowych picia, ale również z utraty stabilizacji finansowej. Skutki bycia niewypłacalnym są bardzo poważne – od braku podstawowych środków niezbędnych do życia, poprzez bezdomność, aż do całkowitego odcięcia się rodziny i wylkuczenia społecznego.

Oddziaływanie nałogu alkoholowego na nasz portfel

Aby poznać negatywnie skutki w sferze dotychczas ugruntowanej stabilizacji finansowej, warto wymienić następujące ich symptomy:

  • brak zapewnienia podstawowych środków do prowadzenia gospodarstwa domowego
  • braki żywnościowe
  • zaleganie z rachunkami
  • kupowanie alkoholu zamiast żywności czy środków higienicznych
  • utrata dochodów na skutek zwolnienia z pracy z powodu picia
  • niedobory w zapewnieniu odpowiedniego bytu potomstwu
  • przeznaczanie każdej gotówki na alkohol
  • narastające długi
  • zagrożenie utratą mieszkania

Konsekwencje finansowe nałogowego spożywania alkoholu zawsze idą w parze z resztą następstw – społecznych, rodzinnych, psychicznych oraz fizycznych. W najgorszym wypadku choremu grozi nawet utrata życia.

Jak ratować byt swój i swojej rodziny

By ustrzec się przed przykrymi konsekwencjami z racji załamania budżetu domowego spowodowanego alkoholizmem, chory musi zdać sobie sprawę, że to on jest winny zaistniałej sytuacji. Następnie powinien podjąć natychmiastowe kroki, by zerwać z nałogowym piciem.

Przerwanie spożywania alkoholu i wyzbycie się ochoty na trunek jest jednak dla chorego nie lada wyczynem. Dlatego też warto podjąć decyzję o zaszyciu  alkoholowym. Wszywka Wrocław to jeden ze skutecznych sposobów na zsorzrstanie sięgania po trunek. Chory nabiera tu awersji do alkoholu pod groźbą utraty zdrowia, a nawet życia.

Jak widać, dzięki wszywce alkoholowej osoba uzależniona żyje w trzeźwości, prowadzi wysoce efektywną terapię i powoli wychodzi na prostą w sferze finansów. Pracuje, staje się wypłacalna, niezależna, zaś dla społeczeństwa i rodziny wiarygodna. Odzyskuje uprzednio ugruntowaną pozycję, zarówno osobistą, jak i zawodową, a także przechodzi owocną rekonwalescencję psychofizyczną.

Likes:
0 0
Views:
504
Article Categories:
Rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *