Ból kręgosłupa lędźwiowego – jak sobie pomóc

Ból kręgosłupa lędźwiowego doskwiera wielu osobom. Jego powodem jest najczęściej nieprawidłowa postawa ciała, np. podczas wielogodzinnej pracy przed komputerem bądź dźwiganie ciężkich przedmiotów. Może on jednak być oznaką różnych schorzeń, takich jak rwa kulszowa, zmiany zwyrodnieniowe czy endometrioza. Nie warto więc tego problemu ignorować i dobrze udać się do lekarza. Niezależenie jednak od przyczyny, ból ten można minimalizować. Podpowiadamy jak to robić w zaciszu domowym.

Postaw na ćwiczenia

Ćwiczenia pomagają w radzeniu sobie z bólem. Ich zadaniem jest przede wszystkim wzmacnianie mięśni. Warto ze sobą połączyć ćwiczenia wzmacniające, rozluźniające, rozciągające i mobilizujące. Świetnie sprawdzą się one w przypadku osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Odpowiedni trening będzie zapobiegał wadom postawy. W przypadku osób z poważnymi schorzeniami układu, należy swój trening skonsultować z lekarzem. 

Postaw na masaż

Innym sprawdzonym sposobem, by nie dokuczał nam ból w odcinku lędźwiowym to masaż. Powinien być wykonywany codziennie, dlatego warto zainwestować w profesjonalne <a href="https://casada.pl/kategoria-produktu/masazery/">masażery do ciała</a>, które oferuje m.in. firma Casada. Wśród ich produktów warto wyróżnić matę masującą Quattromed IV S-line. Jest ona prosta w obsłudze i dostosowuje się do fizjologicznej krzywizny kręgosłupa, dzięki czemu w trakcie masażu można zachować prawidłową postawę ciała. Użytkownik może wybrać miejsce do masowania. Głowice bez problemu dotrą do mięśni w obszarze kręgosłupa lędźwiowego. Mata oferuje dwie techniki masażu: ugniatanie i wałkowanie. Dodatkowo, posiada funkcję podgrzewania, co sprawia, że mięśnie szybko się rozluźniają a ból znika. Masażerów jest jednak w ofercie znacznie więcej. Niektórzy mogą preferować fotele masujące, inne osoby z kolei będą szukać masażerów ręcznych. Wybór jest duży, warto jednak zwrócić uwagę, czy umożliwiał on masowanie obszaru lędźwiowego.

Ból lędźwi potrafi być bardzo dokuczliwy. Często wynika on z braku aktywności fizycznej i siedzącej postawy. Niestety, drastyczna zmiana stylu życia nie zawsze jest możliwa. Wówczas z bólem radzić można sobie na różne sposoby. Przede wszystkim warto postawić na ćwiczenia i masaż. O ile ćwiczenia wymagają wysiłku i dyscypliny, masaż jest czasem na odpoczynek i relaks. Nie tylko pomoże pozbyć się dolegliwości bólowych. Będzie też miał pozytywny wpływ na całe ciało, a także samopoczucie psychiczne. Odpowiednie urządzenia sprawią, że masaż jest prawdziwą przyjemnością i to dostępną każdego dnia we własnym domu.
Likes:
0 0
Views:
561
Article Categories:
Budownictwo i nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *