Co to jest marketing sieciowy? Na czym polega MLM

MLM, Multi-Level Marketing sheme.

Co to jest MLM? Sam skrót oznacza Multi Level Marketing, czyli tłumacząc marketing wielopoziomowy. Jest to forma prowadzenia działalności, która często jest mylona z piramidą finansową. Poznajmy dokładniej założenia MLM.

MLM to nic innego jak pewien model dystrybucji produktu. Polega on na tym, że firma decyduje się na zastosowanie specyficznego kanału sprzedaży. Są nim niezależni partnerzy, którzy przejmują na siebie ciężar sprzedaży produktu.

Firma oferuje im swój asortyment w niższych cenach, a oni następnie odsprzedają towar docelowym klientom po cenach katalogowych. W ten sposób są w stanie zarobić, w zależności od prowizji, nawet do 40% wartości produktu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się co to jest marketing sieciowy, to zachęcam do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Na czym polega MLM?

Jako osoba, która zdecyduje się na współpracę z firmą MLM będziesz miał na dobrą sprawę trzy różne możliwości zarabiania:

  • Samodzielne korzystanie z produktów marki.
  • Samodzielne sprzedawanie asortymentu.
  • Budowanie własnej struktury.

I to właśnie ten trzeci element jest najbardziej charakterystyczny dla marketingu wielopoziomowego. Omówmy jednak wszystkie trzy sposoby, zaczynając od najłatwiejszego.

Pierwszy sposób tak na dobrą sprawę nie pozwala nam zarabiać, a wyłącznie oszczędzać. Jeżeli regularnie wykorzystujesz produkty danej firmy, to możesz zostać konsultantem, aby zyskać prowizję. W ten sposób możesz kupować ulubione produkty znacznie taniej.

Druga metoda polega na samodzielnej sprzedaży. Jest to etap, od którego praktycznie każdy polecony zaczyna swoją przygodę. Sprzedaż bezpośrednia jest bardzo wymagająca. Musisz stanąć przed obcymi osobami (chociaż na początku zaleca się zazwyczaj testowanie na znajomych) i przekonać ich do zakupu produktu. Dla wielu będzie to bardzo stresujące doświadczenie. Jeżeli uda Ci się pozyskać zamówienie, to samodzielnie robisz zamówienie na stronie sklepu, odbierasz towar i przekazujesz go do swoich klientów.

Jest to dobry sposób na to, aby sobie dorobić do pensji. Niestety prawdopodobnie ciężko będzie Ci zarobić, chociażby drugą pensję. Konkurencja jest bardzo duża, przez co wyłącznie niektórym sprzedawcom udaje się stale pozyskiwać wartościowych klientów. Jeżeli chcesz sprzedawać więcej, będziesz musiał poświecić sporo czasu na naukę oraz na późniejsze spotkania z klientami.

Ostatni sposób na zarabianie polega na budowaniu struktury. Tak na dobrą sprawę to jest najlepsza odpowiedź na pytanie, co to jest MLM. Jest to model, który umożliwia Ci budowanie struktur sprzedawców. Poprzez dodawanie nowych osób do swojej gruby budujesz bazę konsultantów, którzy są do Ciebie przypisani. Następnie musisz pomóc im się rozwijać. Im lepsze oni będą generować wyniki, tym lepiej dla Ciebie. Dzieje się tak, ponieważ Ty zostajesz nagrodzony jakimś procentem z obrotu całej grupy. W ten sposób możesz zbudować ciekawy dochód pasywny.

Likes:
0 0
Views:
486
Article Categories:
Marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *