Czy cofające się dziąsło oznacza paradontozę

Cofającego się dziąsła ciężko nie zauważyć. Wiele osób, dostrzegając ten problem, decyduje się na wizytę u stomatologa. Jest to najlepsza decyzja w tym przypadku, gdyż ciężko samemu stawiać diagnozę. Niestety, istnieje możliwość, że cofające się dziąsło jest objawem paradontozy. Czy jednak w każdym przypadku?

Paradentoza a cofające się dziąsło

Paradentoza to tzw. zapalenie przeziębia. Jest to choroba genetyczna, choć mogą się też do niej przyczyniać inne czynniki, np. nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Jednym z charakterystycznych objawów schorzenia jest cofanie się dziąseł. Trzeba jednak mieć na uwadze, że ten symptom może oznaczać także inne problemy. Wśród nich często występują: palenie papierosów (toksyny w nich zawarte niszczą dziąsła), nieprawidłowe mycie zębów (zbyt twarda szczoteczka bądź zbyt mocne szorowanie zębów może prowadzić do podrażnień), a także kamień nazębny. Ważne więc, by oddać się w ręce specjalisty, który ustali przyczynę problemu.

Jak walczyć z cofającymi się dziąsłami

Niezależnie od przyczyn, cofające się dziąsła to duży problem. Nie chodzi tylko o kwestie estetyczne. Odkryte szyjki zębowe to idealne miejsce dla rozwoju bakterii. Dlatego leczenie powinno być szybko wdrożone. Osoby, które o tym problemie nie słyszały, powinny postawić na profilaktykę. Dużą rolę odgrywa prawidłowa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty w gabinecie dentystycznym. Osoby, które chciałaby się udać do zaufanego stomatologa, mogą odwiedzić gabinet Dentyści pod jedynką, który znajduje się w Warszawie. Jednym z jego obszarów działania jest stomatologia zachowawcza. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://www.dentyscipod1.pl/oferta/stomatologia-zachowawcza/. Problem cofających się dziąseł może dotknąć naprawdę każdego, dlatego nie warto rezygnować z rutynowych wizyt w gabinecie dentystycznym, nawet jeśli nie doskwiera nam żaden ból czy dyskomfort.

Cofające się dziąsła to poważny problem. Niestety, trudno jest określić od razu skąd problem się wziął. Dlatego też po zauważeniu zmian, należy szybko zgłosić się do stomatologa, który pomoże wdrożyć odpowiednie leczenie. Ważne jest także, by stosować się do wszystkich zaleceń lekarza. Nie od dziś wiadomo jednak, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. To właśnie dlatego powstała stomatologia zachowawcza. W walce o zdrowie i piękne zęby liczy się systematyczność w utrzymaniu higieny jamy ustnej oraz regularność, jeśli chodzi o odwiedzanie gabinetu stomatologicznego i poddawanie się przeglądom stanu uzębienia.

Likes:
0 0
Views:
511
Article Categories:
Zdrowie i sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *