Czy wszywka alkoholowa jest bezpieczna

Jeżeli jesteś osobą uzależnioną od alkoholu i realnie rozważasz zaszycie w ciele substancji czynnej, która ma wywoływać objawy zatrucia to spokojnie możesz podjąć się takiego zabiegu.

Wszywka alkoholowa Poznań specjalista radzi

Sam fakt, że ktoś myśli o takim zabiegu sugeruje że organizm jest wyniszczony po wielu latach spożywania etanolu, czyli trucizny. Różnica między piciem, a truciem się alkoholem jest taka sama jak w ilości podawanych leków. Truje i wyniszcza za duża dawka, nic innego nie jest miarą kiedy zaczynamy sami siebie zabijać. Zatem, jeżeli boimy się że wszywka alkoholowa może być dla nas niebezpieczna, powiedzmy sobie otwarcie: disulfiram jest dla nas mniej groźny niż nadmiar alkoholu.

Podejmując się zabiegu wszycia disulfiramu, należy brać pod uwagę że ceny takich zabiegów podchodzą nawet pod tysiąc złoty. Stąd szukanie najtańszej opcji jest logicznym działaniem. Jednak trzeba uważać, żeby próba zaoszczędzenia paru złotych nie skończyła się pogorszeniem naszego zdrowia.

Warto by pakiet zabiegowy zawierał w sobie:

  • badanie przed zabiegiem, które określi czy nie ma przeciwwskazań do jego przeprowadzenia,
  • zdjęcie szwów, a może wolimy szwy rozpuszczalne, aby nie musieć po tygodniu ich ściągać u lekarza,
  • wizytę kontrolną,
  • lek znieczulający, na który nie jesteśmy uczuleni,
  • antybiotyk niezbędny do prawidłowego zagojenia się rany.

Wybierając przychodnię, warto poświęcić chwilę i zapoznać się ze specjalistami w niej pracującymi. Ich kwalifikacjami oraz opiniami innych pacjentów. Przeważnie wszystkie te informacje są zawarte na stronach internetowych danej przychodni. Pamiętajmy, że usługi medyczne nie mogą się reklamować, zatem nie mogą używać sloganów medialnych. Jedyną reklamą dozwoloną jest przedstawienie faktów i swoich osiągnięć. Pamiętajmy również, że poufność i odpowiednie podejście przy takim zabiegu jest ważną kwestią. Jeżeli lekarz nie chce nas zbadać przed zabiegiem to znak, że nie powinniśmy zgadzać się na dalszą współpracę. Rzetelność w medycynie, to pewność naszego zdrowia. A na zdrowiu nie ma co oszczędzać. Lepiej często zapłacić więcej, ale mieć pewność skąd pochodzą leki oraz że chirurg, który dokonuje zabiegu jest doświadczonym i mądrym człowiekiem, któremu zależy na swoich pacjentach.

Likes:
0 0
Views:
779
Article Categories:
Zdrowie i sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *