Dobre narzędzia okulistyczne

Każdy gabinet okulistyczny powinien być wyposażony w niezbędny, profesjonalny sprzęt do badań, zabiegów i operacji. Lekarz okulista jest specjalistą korzystającym ze specyficznego oprzyrządowania i aparatury. Do przeprowadzenia badania oraz w razie konieczności zabiegu u pacjenta, konieczne są specjalistyczne narzędzia okulistyczne. Powinno to być wyposażenie spełniające najbardziej rygorystyczne normy medyczne, zaawansowane pod względem technologicznym, wygodne w użyciu dla lekarza i bezpieczne dla pacjenta.

Materiał

Do wykonania narzędzi okulistycznych, wymagane jest zastosowanie bezpiecznych i trwałych materiałów. W tym celu używa się odpowiedniego typu stali nierdzewnej oraz tytanu. Materiał ten musi  się charakteryzować wysoką wytrzymałością, odpornością na korozję oraz nie powodować alergii u pacjenta.

Nowoczesne narzędzia charakteryzują się wysoką precyzją wykonania, co przy małych wymiarach na ogromne znaczenia dla bezpieczeństwa pacjenta, a przy tym są bardzo wytrzymałe i mogą bezpiecznie służyć przez lata nawet przy wielokrotnym sterylizowaniu i czyszczeniu, zgodnie z zaleceniami producenta.

Rodzaje narzędzi

W celu zapewnienia pacjentowi należytej opieki i leczenia okulista korzysta z bardzo różnego sprzętu. Podstawowymi urządzeniami do badań są tonometr (do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego), lampa szczelinowa połączona z mikroskopem (do wykrywania takich chorób, jak: zaćma, odwarstwienie siatkówki, czy zapalenie spojówek) i synoptofor (do diagnostyki i leczenia ortoptycznego, m.in. zeza). Oprócz nich gabinety okulistyczne muszą mieć na wyposażeniu inne, niezbędne narzędzia. Do wykonywania wszelkiego rodzaju pomiarów służą cyrkle i mierniki. Markery są niezbędne do implantacji soczewek oraz śródoperacyjnej korekcji wzroku (m.in. astygmatyzmu). Zabiegi okulistyczne i operacje, wymagają z kolei użycia pęsety, rozwórek, imadeł, fachowych ostrzy z odpowiednimi rękojeściami, sond, haków wewnątrzgałkowych, igieł do ciał obcych, czy kaniuli wielorazowych. Dodatkowy asortyment stanowią kasety sterylizacyjne i szpatulki. Sprawdź nasz asortyment na: https://www.mdt.pl/13,narzedzia-okulistyczne

Nowoczesność i precyzja

Okulista, przeprowadzając badanie lub zabieg, za każdym razem musi wykazać się wyjątkową cierpliwością, dokładnością i precyzją ruchów. Warto, aby narzędzia okulistyczne, z jakich korzysta były nie tylko sprawdzone, ale też możliwie najbardziej innowacyjne. Producenci tego typu sprzętu stale wprowadzają rozwiązania zaawansowane technologicznie, które zwiększają zarówno bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów  i operacji, jak i ułatwiają lekarzowi pracę. Dzięki stale postępującemu rozwojowi technologii w dziedzinie medycyny gabinety okulistyczne mogą być wyposażone coraz bardziej fachowo, co przekłada się na dużo większą skuteczność leczenia.

Likes:
0 0
Views:
8841
Article Categories:
Zdrowie i sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *