Domowy barek na alkohole

Domowy barek – luksus w zasięgu ręki

Domowy barek na alkohole w wielu kręgach uznawany jest za pewien typ prestiżu. Kiedyś mało kto mógł pozwolić sobie na tego typu luksus, a jeśli już, to wystrój takiego miejsca daleki był od zachodnich standardów. Dziś, przy bogactwie środków konstrukcyjnych i dekoracyjnych można szybko zorganizować efektowny i zachęcający do biesiadowania domowy barek na alkohole. Może on przybierać dość różne formy. Najczęściej inwestuje się w zbudowanie rozległego blatu, na którym serwuje się wszelkiego rodzaju napoje dla gości. Takie miejsce powinno być w specyficzny sposób oświetlone. Dobrze będzie, gdy domowy barek będzie klimatem przypominał profesjonalny bar z wielkiego miasta, gdzie w każdej chwili można wpaść i odprężyć się po trudnym dniu. Domowe blaty barowe wykonywane są z tych samych surowców, co te, które spotykamy w lokalach restauracyjnych. Zazwyczaj jest to wysokiej jakości drewno w połączeniu z kamieniem, np. marmurem.

Romantyczny barek w domu

Przechowywanie alkoholu w domu też powinno mieć jakąś klasę i wdzięk. Barki w starych, typowych meblościankach należy odłożyć do lamusa, nikomu dziś przy tylu możliwościach architektonicznych nie są potrzebne. Ogromne wrażenie na zaproszonych przez nas na imprezę domową gościach robić będą podwieszane wieszaki z metalowego tworzywa, na których będzie można umieszczać kieliszki oraz lampki do szampana o różnej objętości. Nie można zapomnieć także o reprezentatywnej półce, gdzie w jednym rzędzie zaprezentować będzie można całą kolekcję naszych ulubionych alkoholi. Pod ladą barku może być także bardzo dużo miejsca na to, by w szafkach umieścić niezbędne do funkcjonowania barku naczynia, a także wszystko, co przyda nam się w momencie podejmowania gości. Możemy tam schować właściwie wszystko, bo to miejsce nie jest dostępne dla wzroku naszych gości.

Jaki barek domowy wybrać?

Bardzo popularne w ostatnich latach są barki kompletnie osadzone w najróżniejszych gatunkach drewna, począwszy od obudowy, a skończywszy na detalach blatów. Elegancko lakierowane drewno w dyskretnym blasku małych żaróweczek prezentuje się nad wyraz nobliwie. Taki barek zachowuje lekkość konstrukcji. Dodatkową zaletą jest to, że stworzyć go można niezwykle szybko, a zakup materiałów oraz praca nie pochłonie zbyt wielkich funduszy. Jeżeli nie dysponujemy ani dodatkowym budżetem ani miejscem w salonie aby stworzyć sobie barek z prawdziwego zdarzenia możemy wybrać jego mniejsza wersję w postaci przeszklonej szafki. Większa witryna ze szklanymi drzwiczkami umożliwi nam eleganckie wyeksponowanie naszych alkoholi oraz szklanej zastawy. Ponadto jeśli zainwestujemy w dodatkowe oświetlenie wewnątrz szafki to całość będzie prezentowała się jeszcze efektywniej. Kieliszki, lampki do wina będą pięknie lśniły w delikatnym świetle. Wiele witryn posiada szklane półki, które w tego typu meblom również dodają stylu. Domowy barek stworzony w witrynie pokojowej możemy z łatwością dopasować do każdego stylu wnętrzarskiego. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzi się witryna biała, podświetlona zarówno klasycznym jak i kolorowym światłem. Witryny występują w różnych wielkościach, dzięki czemu możemy wybrać szafkę idealnie odpowiadającą naszym potrzebom. Zaletą witryn jest możliwość zawieszenia mniejszych modeli na ścianie. Możemy w nich ustawić lekką, szklaną zastawę a w modelach stojących i bardziej masywnych bezpiecznie umieścimy ciężkie butelki z alkoholami.

Likes:
0 0
Views:
729
Article Categories:
Dom i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *