Dwuczęściowy strój kąpielowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Kiedy wielkimi krokami zbliża się lato i termin wymarzonego i wyczekiwanego przez tyle chłodnych miesięcy urlopu, nadchodzi odpowiedni moment, by zaopatrzyć się w strój kąpielowy, który będzie z pewnością grał główną rolę podczas odpoczynku nad wodą. Wybór kostiumów kąpielowych jest ogromny – od jednoczęściowych, poprzez te cieszące się największą popularnością, czyli dwuczęściowe aż do strojów trzyczęściowych. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając ten, który będzie nieodłącznym towarzyszem udanych wakacji?

Dwuczęściowe stroje kąpielowe – wady i zalety

Wybierając kostium kąpielowy, w dużej mierze zwracamy uwagę na to, by jak najkorzystniej się w nim prezentować. Tu pojawia się zwykle problem dla pań, które nie są zadowolone ze swojej figury, ponieważ moda plażowa charakteryzuje się tym, że niewiele ciała zasłania, a obcisły krój uwydatnia wszelkie niedoskonałości. Dlatego pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy to taka, że w jednoczęściowym stroju więcej uda się ukryć. Dwuczęściowe stroje kąpielowe jednak przewyższają te jednoczęściowe wieloma zaletami. Decydując się na wybór takiego rozwiązania przede wszystkim:

  • lepiej się opalimy, ponieważ odsłania więcej ciała
  • dwuczęściowy strój zapewnia komfort podczas korzystania z toalety
  • mamy większy wybór modeli, zarówno jeśli chodzi o górę jak i dół kostiumu
  • łatwiej dobrać rozmiar, ponieważ jest możliwość zakupu oddzielnie góry i dołu

Jeśli dwuczęściowy kostium kąpielowy jest dobrany odpowiednio, nie będzie wprawiał w kompleksy, a żeby poczuć się jeszcze bardziej komfortowo, można zdecydować się dodatkowo na wybór spódniczki plażowej, pareo lub cienkiej narzutki. 

Na co zwrócić uwagę wybierając idealny dwuczęściowy strój kąpielowy

Ważną rolę pełni fason stroju. Oprócz klasycznego bikini, można zdecydować się na kostium z wysokim stanem, który delikatnie wymodeluje sylwetkę. Warto zwrócić uwagę, by miał regulowane ramiączka, a także możliwość ich odpięcia, dla równomiernego opalania. I co najważniejsze – strój kąpielowy powinien przede wszystkim być w odpowiednim rozmiarze, by nie krępował ruchów, nie powodował, że przez to, że jest bardzo opięty, wydaje się, jakby ciała było więcej. Dzięki temu mamy szansę cieszyć się wypoczynkiem, bez zbędnego dyskomfortu.  

Likes:
0 0
Views:
336
Article Categories:
Oferty sklepów internetowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *