Ile powinna wynosić wysokość profili w blachach trapezowych?

Szerokie zastosowanie blachy trapezowej sprawiło, że znajduje ona coraz więcej zwolenników. Ten materiał wykorzystywany jest nie tylko do wykończenia dachu, ale także do pokrycia ścian. Z blachy trapezowej często wykonuje się także podsufitki, bywa również stosowana w charakterze materiału konstrukcyjnego. Ponieważ blachę trapezową można dopasować do wielu rodzajów dachów, przed jej zakupem warto sprawdzić, jaka wysokość profili nadaje się do wybranej powierzchni.

Blacha trapezowa – zalety

Blacha trapezowa i blachodachówka należą do najlżejszych materiałów wykorzystywanych na pokrycia dachowe. Ich waga na 1 m² nie przekracza 5 kg, dzięki czemu nie trzeba się obawiać o nadmierne obciążenie konstrukcji. Na korzyść blachy trapezowej przemawia przede wszystkim wygląd. Jest popularnym rozwiązaniem dla wszelkiego rodzaju obiektów przemysłowych, ale ze względu na estetykę możemy ją także zobaczyć na dachach domków jedno- i wielorodzinnych. Wysoka odporność na uszkodzenia sprawia, że blacha trapezowa na dachu nie wymaga częstych renowacji, jako że ubytki powstają niezwykle rzadko.

Poprawnie zamontowana blacha trapezowa może przetrwać wiele lat w nienaruszonym stanie. Zapobiega przedostawaniu się wilgoci do dachu, nie odkształca się pod wpływem nawet ekstremalnych warunków pogodowych. Jeśli pamiętamy o regularnym czyszczeniu dachu, nie ma mowy o powstawaniu korozji. Blachę trapezową można kupić w wielu różnych kolorach, co pozwala na dostosowanie jej do stylu każdego budynku.

Wysokość profili blachy trapezowej a rodzaj dachu

Blacha trapezowa na rynku występuje w wielu różnych modelach, które możemy podzielić m.in. ze względu na wysokość profili. Do tych najbardziej popularnych należą profile o wysokości 8 mm, 14 mm, 35 mm czy 55 mm. To, na które się zdecydujemy, zależy w głównej mierze od powierzchni, jaką zamierzamy pokryć.

Do dachów o bardzo dużych wymiarach (np. w magazynach, halach produkcyjnych czy marketach), najlepiej nadaje się blacha trapezowa o wysokim profilu – 80-200 mm. Dzięki temu znacząco ułatwimy swobodne spływanie wody i śniegu. Blacha o profilu w wysokości 35 mm sprawdza się natomiast doskonale w budynkach mieszkalnych.

Likes:
0 0
Views:
1244
Article Categories:
Budownictwo i nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *