Jak postawić mały schowek na narzędzia

Każdy posiadacz nawet najmniejszego ogródka wie, jak problematyczne może być przechowywanie wszystkich narzędzi potrzebnych do pielęgnacji ogrodu. Z reguły trzymamy je w garażu, zagracając przy tym przestrzeń na samochód i rzeczy potrzebne do jego pielęgnacji. W końcu bywa tak, że garaż zaczyna pełnić funkcję „magazynu” na wszystko, a auto stoi pod domem, bo w garażu nie ma już miejsca! Dlatego warto postawić w ogrodzie schowek na narzędzia. Jak? To wcale nie jest trudne!

Jakie materiały będą najlepsze?

Chyba każdy z nas chciałby postawić taką konstrukcję jak najmniejszym kosztem, ale używając do tego dobrych jakościowo materiałów. Czy to może się udać? Oczywiście! Przede wszystkim, taki schowek na narzędzie nie jest duży, więc na jego budowę nie potrzeba ogromnej ilości materiałów. Część z nich może sami posiadamy? Może zostało coś z budowy czy remontu? Jeżeli nie, to przecież nie problem, bo w każdym markecie budowlanym kupimy wszystko co będzie potrzebne. W zależności od tego jaką kwotę chcemy przeznaczyć, do wyboru mamy domek z drewna, plastiku lub metalu. Ten ostatni materiał, taki jak np. blacha trapezowa świetnie nada się nie tylko na dach, ale też na ściany takiej konstrukcji. Jest tania, wytrzymała, a jej konserwacja nie sprawia wiele problemu. Są jednak tacy, który uważają, że blacha wygląda mało estetycznie i nie będzie pasować do ogrodu. Wtedy lepiej wybrać drewno. Pamiętajmy jednak, że schowek to lekka konstrukcja, a więc i dach musi być z lekki, dlatego można wybrać taki materiał jak blachodachówka.

Jak dbać o taki schowek, aby służył jak najdłużej?

Właściwa pielęgnacja takiej konstrukcji jest gwarancją tego, że posłuży nam przez długie lata. Wszystko zależy od tego na jakie materiały się zdecydowaliśmy, należy używać specjalnych impregnatów oraz farb ochronnych. Ważne jest też właściwe ustawienie takiego budynku, nie może on stać bezpośrednio na podłożu, ale należy zachować kilkanaście centymetrów przestrzeni. Tak izolacja chroni przed wilgocią z podłoża.

Likes:
0 0
Views:
3847
Article Categories:
Budownictwo i nieruchomości

All Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *