Jak przetransportować zwłoki z zagranicy

Czas ostatnich pożegnań z naszymi bliskimi, to na pewno czas dla każdego bardzo trudny i nieprzyjemny. Jest czasem tak, że chcemy, bądź musimy sprowadzić ciało zmarłego do naszego kraju. Transport zwłok z zagranicy, może sprawić dosyć duży kłopot.

ajlepiej jest poprosić o tą ważną sprawę, jakąś firmę pogrzebową, która ma specjalne kwalifikacje i pozwolenia na sprowadzanie zwłok. Firmy te przede wszystkim są o wiele lepsze niż działanie na własną rękę dlatego, iż są po prostu mniej kosztowne i są łatwiejszym sposobem. Firmy pogrzebowe oferują załatwienie wszystkich formalności za nas, wybór transportu jakim chcemy, aby nasz bliski został sprowadzony do ojczyzny i tym podobne. Będzie to na pewno czas dla nas bardzo trudny, ponieważ na pozwolenie od urzędu polskiego na przewóz zwłok z zagranicy będziemy musieli trochę poczekać.

Ludzie z domu pogrzebowego, będą najpierw musieli zdobyć pozwolenie od starosty lub prezydenta miasta, na którego terenie będzie miał zostać pochowany zmarły, wniosek ten zostanie zaakceptowany do kilku dni. Z tym dokumentem trzeba udać się do specjalnego urzędu polskiego jakim jest urząd konsularny. Konsul wyda zaświadczenie na przewóz zwłok. Wtedy dopiero firma pogrzebowa może zająć się samym transportem. Pracownicy zakładu pogrzebowego użyją do przewozu, takich środków transportów, które są specjalnie przystosowane do tej okoliczności. Pojazd ten musi być zarejestrowany jako pojazd specjalny, a także spełniać kilka wymogów takich jak:
– być wyposażonym w środki dezynfekcyjne,
– posiadać oddzielenie kabiny, w jednej z nich znajduje się trumna ze zmarłym a w drugiej kierowca,
– wóz ten nie może pod żadnym pozorem posiadać możliwości umieszczenia siedziska dla kogoś w kabinie, w której znajduje się trumna.

Firma pogrzebowa powinna to robić z jak największym szacunkiem, a auto, bądź inny środek transportu, którym są przewożone zwłoki, musi być specjalnie oznaczony. Jest to na pewno trudny wybór w naszym życiu, ale naprawdę warto jest sprowadzić naszego bliskiego do ojczyzny.

Likes:
0 0
Views:
773
Article Categories:
Usługi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *