Jak rozmawiać z dekoratorem wnętrz

Dekorator wnętrz to osoba, która urządzi przestrzeń, w której będziemy przebywać przez średnio 10 najbliższych lat. Jak rozmawiać z dekoratorem, aby współpraca była udana?

Określ swoje oczekiwania
Rozmawiając z dekoratorem wnętrz należy określić swoje oczekiwania odnośnie stylu, w jakim ma powstać aranżacja, a także swoje możliwości finansowe. Nawet jeśli zdaje się nam, że jesteśmy w stanie całkowicie powierzyć urządzenie naszego mieszkania lub domu specjaliście, to jednak trzeba przynajmniej szczątkowo określić swój styl oraz oczekiwania odnośnie tego, w jaki sposób wnętrze ma być urządzone.

Jak określić styl wnętrza, który ma powstać?
Jeśli mamy problem z określeniem, w jakich wnętrzach czujemy się dobrze, a w których nie, należy popatrzeć na zdjęcia przykładowych aranżacji i na tej podstawie określać swoje preferencje. Podczas pierwszej rozmowy, dekorator wnętrz Warszawa zapyta nas o kolory, w których czujemy się dobrze: które nas relaksują, a które drażnią. Zostaniemy również zapytani o to, jakiego rodzaju materiały chcemy mieć w mieszkaniu. We wnętrzach nowoczesnych dominuje szkło, metal, otwarta przestrzeń. We wnętrzach rustykalnych natomiast jest więcej drewna, przytulności, dyskretnego i miękkiego światła. Wnętrza w stylu skandynawskim to natomiast takie, które stawiają na wygodę.

Poczekaj na wstępny projekt
Na koniec nie martw się – nawet jeśli masz wrażenie, że nie udało ci się opowiedzieć dekoratorowi wnętrz, o jakie wnętrza ci chodzi, możesz zostać zaskoczony, jak trafny projekt specjalista wykona na podstawie nawet pierwszej rozmowy. Dekoratorzy wnętrz mają doświadczenie we współpracy z klientami, a jeszcze większe w aranżowaniu przestrzeni tak, aby ich użytkownicy czuli się w swoich domach lub mieszkaniach dobrze.

Co zrobić, jeśli projekt mi się nie spodoba?
Już na pierwszym spotkaniu dekorator wnętrz określa ramy współpracy. Zostanie wyznaczona na przykład ilość poprawek, których będzie można bezpłatnie dokonać w projekcie. Zdarza się, że mimo poprawek projekt wnętrza wykonany przez dekoratora nie spotyka się z akceptacją klienta. Często jest to problem błędów w komunikacji między stronami. Dlatego należy przyłożyć się solidnie do ustalenia wizji wnętrza, które ma powstać. Przygotowując się do takiej rozmowy pamiętajmy, że dekorator wnętrz nie jest magikiem, który czyta w myślach. Jest to osoba, która posiada umiejętności oraz zasoby pozwalające jej stworzyć projekt funkcjonalnego i estetycznego wnętrza. Z drugiej jednak strony, należy oczekiwać, że za odpowiednią opłatą wykona on swoją pracę profesjonalnie, zgodnie z umową.

Likes:
0 0
Views:
583
Article Categories:
Dom i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *