Jak wybrać odpowiednie kinkiety do łazienki?

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów wystroju jakichkolwiek wnętrz. Może ono w znaczący sposób wpłynąć zarówno na sam odbiór pomieszczenia, jak i na komfort korzystania z niego. Szczególnie istotną rolę światło odgrywa w łazience. Jak pogodzić więc wygodę z najnowszymi trendami? Idealną opcją będą kinkiety.

Oświetlenie łazienkowe, w odróżnieniu od innych domowych pomieszczeń, posiadać musi jedną, wyjątkową ważną cechę – wodoodporność. Tym samym, kinkiety łazienkowe będą różnić się od tych, które wieszane są w kuchniach czy sypialniach. Kolejną ważną cechą jest intensywność światła, a także jego odpowiednie rozproszenie, tak charakterystyczne dla lamp, które można znaleźć w łazienkach.

Styl i rozmieszczenie – na co się zdecydować?

Istotne jest także dopasowanie lamp łazienkowych do całości aranżacji pomieszczenia – ciężkie kinkiety w zdobionych abażurach nie będą się bowiem komponowały z minimalistycznym stylem, w którym króluje metal i szkło. Z drugiej zaś strony – zbyt małe kinkiety, w nietypowych kształtach, nie będą odpowiednią opcją w miejscu, w którym postawiono na styl klasyczny. Wielkość lamp może korzystnie wpływać na wystrój łazienki, w niektórych sytuacjach dobrym pomysłem będą więc kinkiety LED. Ta opcja posiada najczęściej możliwość regulowania mocy, a także barwy światła, dodatkowo pozwala także na zaoszczędzenie dużej ilości energii.

Warto wspomnieć także o rozmieszczeniu oświetlenia – źle zaprojektowane oświetlenie łazienkowe może bowiem przynieść więcej szkody, aniżeli pożytku. Szczególną uwagę należy zachować w przypadku kinkietów umieszczanych w okolicach lustra – nie mogą one się w nim bezpośrednio odbijać. Warto pomyśleć też o rozwiązaniu, które uniemożliwi powstawanie cieni na lustrzanym odbiciu, czyli zamontowaniu oświetlenia bezpośrednio za lustrem lub też na ścianie między nim sufitem (najlepsze opcje znaleźć można na stronie: https://www.strefalamp.pl/kinkiety-lazienkowe). Jednocześnie, przy takim umiejscowieniu oświetlenia opłacalnym będzie postawienie na mniej zdobioną wersję, pozbawioną szklanej obudowy

Likes:
0 0
Views:
619
Article Categories:
Budownictwo i nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *