Jak zorganizować chrzciny w restauracji

Chrzciny to niezwykłe, bo pierwsze ważne wydarzenie w życiu dziecka. Do Sakramentu przystępują zwykle maluchy w wieku od 2 do 6 miesięcy, choć zdarza się, że chrzci się dzieci młodsze lub… zdecydowanie starsze (nawet kilka lat). Jak zorganizować chrzest w restauracji, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik?

Sacrum i profanum

Paradoksalnie organizacja i przebieg ceremonii chrzestnej to najmniejszy „problem”dla rodziców. Większość parafii organizuje Msze Św. chrzcielne w wybrane niedziele miesiąca, toteż zaplanowanie całego wydarzenia nie powinno być problemem. Dziecko może przystąpić do Chrztu wyłącznie wtedy, gdy rodzice zrealizują niezbędne formalności (ustalą datę, przedstawią akt urodzenia itd.). Niezbędne jest też znalezienie dwójki rodziców chrzestnych (osoby ochrzczone) i zakup szaty chrzcielnej wraz ze świecą. Jeśli chodzi o restaurację, to sama organizacja i obsługa przyjęcia spada na jej pracowników. Mimo to, chrzciny w restauracji wymagają pewnych ustaleń pomiędzy rodziną dziecka a personelem obiektu.

Sprawy organizacyjne

Najważniejszą kwestią pozostaje określenie liczby gości. Następnie należy sporządzić zaproszenia i wysłać je do każdego z nich. Warto zaznaczyć, że niektóre restauracje mogą w tym pomóc! Kolejną kwestią jest dobór właściwego wystroju. W związku z tym, że w grę wchodzi organizacja chrzcin, całość powinna być raczej utrzymana w białej tonacji. Zaleca się również, aby dobrze przemyśleć chrzcielne menu. Organizacja chrzcin w restauracji wymaga postawienia przede wszystkim na klasyczne menu, które może jednak występować w oryginalnych, smakowych wariacjach, tożsamych np. dla lokalnych zwyczajów kulinarnych.

Jak wybrać właściwą restaurację

Faktem jest, że chrzciny w restauracji są droższe, niż organizacja przyjęcia we własnym domu. Trzeba jednak pamiętać, że w ten sposób oszczędza się czas i własne siły. Koszt pojedynczego miejsca to około 100 złotych, choć stawka ta może być nieco wyższa w przypadku dużych, wielkomiejskich restauracji. Istotne jest również położenie danego obiektu. Chrzciny w Pszczynie to nie tylko bliskość zieleni i brak wielkomiejskiego hałasu, ale też maksymalny komfort dojazdu. Można stąd dojechać wszędzie, co jest zasługą bliskości linii kolejowej i drogi szybkiego ruchu Bielsko Biała – Katowice. Osoby mieszkające w województwie śląskim blisko Pszczyny mogą zorganizować takie przyjęcie w Bistro 70, więcej szczegółów na stronie: https://bistro70.pl/imprezy-rodzinne-pszczyna/.

Osoby organizujące przyjęcie chrzcielne w restauracji nie muszą wynajmować sali do „białego rana”. Większość przyjęć ma raczej prostą formę i ogranicza się do kilku godzin spędzonych w gronie najbliższych członków rodziny.

Likes:
0 0
Views:
360
Article Categories:
Rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *