Jaką kawę wybrać do ekspresu

Rynek nieustannie zasypuje nas nowymi ofertami również z kawowego świata. Różne rodzaje ekspresów oraz gatunki kawy, jakie możemy do nich dobrać często przyprawiają o ból głowy. Jaką kawę powinniśmy wybrać do naszego ekspresu?

Rodzaje  ekspresówdo kawy

Ekspresów do kawy jest naprawdę wiele. Są ekspresy, w których jesteśmy w stanie parzyć jedynie kawę ziarnistą. Takie ekspresy z reguły kosztują najwięcej, ale wyposażone są w młynek oraz złożony mechanizm parzący, dzięki czemu powstała za ich pośrednictwem kawa cechuje się najbogatszym smakiem oraz aromatem. Kolejnym, niegdyś najpopularniejszym rodzajem ekspresu, z zupełnie drugiej strony barykady, bo korzystającym jedynie z kawy mielonej, jest ekspres przelewowy. Jego działanie wykorzystuje pojemnik, w którym umieszczamy kawę oraz drugi, do którego spływa gotowa kawa. To rozwiązanie pozwala cieszyć się napojem pozbawionym fusów. Innym rodzajem ekspresu jest ekspres kapsułkowy. Zdecydowanie polubią go amatorzy szerokiego wyboru smaków, gdyż wykorzystywane w jego przypadku kapsułki, z których każda pozwala na przygotowanie jednego napoju, występują w naprawdę wielu smakach. Od standardowego espresso, aż po mleczne napoje czekoladowe. 

Kawa do ekspresu – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Gdy już zdecydowaliśmy jaki rodzaj kawy będzie pasować do konkretnego typu ekspresu, kolejnym krokiem będzie wybór konkretnej kawy. Kaw do ekspresu jest naprawdę wiele i można je spotkać w praktycznie każdym większym supermarkecie. Przy wyborze konkretnej nie ma jednak reguły. Zmysł smaku jest nie tylko indywidualny dla każdego człowieka, ale różni się nawet u tej samej osoby na przestrzeni miesięcy i lat. Dlatego tu najlepszym wyjściem z sytuacji okażą się eksperymenty we własnym zakresie. Warto jednak zwrócić uwagę, by nasza kawa do ekspresów pochodziła z upraw ekologicznych. Wtedy możemy być pewni, że otrzymujemy produkt najwyższej jakości. Czasem warto zapłacić parę złotych więcej, by picie kawy sprawiało nam więcej przyjemności. W końcu to właśnie o nią nam chodzi.

Słowem podsumowania, przy wyborze kawy do ekspresu należy pamiętać o kilku rzeczach:

  • jaki rodzaj ekspresu posiadamy (na kapsułki, kawę ziarnistą, kawę mieloną)
  • czy jesteśmy w stanie zapłacić więcej za ekologiczną kawę wyższej jakości
  • jaką moc oraz smak preferujemy (moc zaznaczana jest na opakowaniach, smak pozostawmy osobistym eksperymentom)

Likes:
0 0
Views:
471
Article Categories:
Usługi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *