Kosmetyki niezbędne w pielęgnacji włosów

Każda kobieta marzy o długich, lśniących i pięknych włosach. Dobra fryzura i zadbane kosmyki są niewątpliwie atutem płci pięknej. Utrzymanie włosów w dobrej kondycji niestety nie zawsze jest tak proste jak się wydaje. Włosy są wrażliwe na działanie wysokiej temperatury, wszelkie otarcia mechaniczne, a zabiegi stylizacji czy zmiany koloru dodatkowo im nie służą. Mogą bowiem powodować zniszczenia. Jeżeli włosy się rozdwoją, to niestety już się nie scalą i żeby był zdrowe należy je ściąć. Jak szczególnie zadbać o kosmyki i zminimalizować ryzyko ich zniszczenia? Dobrze jest zaprzyjaźnić się z kilkoma kosmetykami.

Oczyszczanie o podstawa

Bazowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest oczyszczanie. Szampon myje skórę głowy i włosy. Mając na uwadze dobrą kondycję pasm, dobrze jest wybierać szampony o dobrym i bogatym składzie, który dodatkowo odżywi kosmyki. W codziennej pielęgnacji warto stosować łagodne szampony, bazujące na delikatnych składnikach myjących, a niekoniecznie silnych detergentach. 

Odżywianie i nawilżanie

Mycie to pierwszy etap w pielęgnacji włosów. Aby jednak pasma były nawilżone i zdrowe należy o nie odpowiednio zadbać. Pomoże nam w tym:

  • odżywka
  • maska
  • serum zabezpieczające końcówki
  • olej

Po każdym myciu włosów wskazane jest stosowanie odżywki do włosów. To bardzo ważne, ponieważ ten kosmetyk jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie odżywić nasze włosy. Na rynku są dostępne odżywki w skład których wchodzą nawilżające substancje zwane humektantantami, wspomagające odbudowę odżywki proteinowe i natłuszczające emolientowe. Dobrym wyjściem jest też stosowanie kosmetyków będących kombinacją tych składników. Raz w tygodniu warto sięgnąć po maskę do włosów, a po każdym myciu należy zabezpieczyć końcówki za pomocą serum lub olejku. Na koniec warto wspomnieć o olejowaniu włosów. Na pasma nakłada się olej dostosowany do ich porowatości, czyli stopnia rozchylenia łusek, z których zbudowany jest włos. Można wyróżnić włosy o niskiej, średniej i wysokiej porowatości. Dla każdego z tych typów sprawdzi się inny olej. 

Aby mieć piękne, a przede wszystkim zdrowe włosy należy o nie zadbać. Szampon i odżywka to absolutna podstawa i kosmetyki bez których nie obędzie się żadna włosomaniaczka. Jeśli wybierzemy odpowiednie produkty, nasze włosy nam za to podziękują. 

Likes:
0 0
Views:
637

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *