Łóżko dla nastolatka – jaki model będzie najlepszy

Na wymianę łóżka dziecięcego na młodzieżowe nie czekaj do czasu, aż dziecko zacznie z niego wyrastać. Lepiej już wcześniej dokonać zakupu. Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze?

Rozmiar i wykonanie łóżka dla nastolatka

Żeby łóżko młodzieżowe było wygodne, powinno być w rozmiarze minimum 80×200 cm, choć lepszym rozwiązaniem będzie takie o wymiarach 90×200 cm lub nawet 120×200 cm. Oczywiście w kwestii wyboru trzeba kierować się wielkością pokoju. By zaoszczędzić miejsce, można np. zainwestować w łóżko składane bądź piętrowe, w którym zamiast materaca dolnego znajdzie się przestrzeń do zagospodarowania, np. na półkę na książki. Materiał, z którego łóżko będzie wykonane, zależy już przede wszystkim od wystroju wnętrza. Można się zdecydować zarówno na drewniane, jak i metalowe, w zależności od preferencji użytkownika.

Łóżko młodzieżowe – najważniejsza jest funkcjonalność

By wybrane łóżko było jak najbardziej funkcjonalne, można zdecydować się na takie z pojemnikiem na pościel. Dostępne są też modele z wbudowanymi stolikami lub półkami, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Jeśli pokój jest niewielki, sprawdzi się również zakup tapczanu, który w dzień może pełnić funkcję kanapy. Kolor łóżka czy ewentualne zdobienia uzależnione są już i od wystroju wnętrza, i od tego, co podoba się właścicielowi.

Łóżko dla nastolatka: jaki materac i pościel?

Na komfort snu najmocniej wpływa rodzaj materaca, dlatego trzeba być uważnym, gdy kupuje się materace Kraków. Materac musi być dobrej jakości, by był nie tylko wygodny i łatwy w utrzymaniu, ale też by zapewniał odpowiednie podparcie dla całego kręgosłupa. Najlepsze są materace lateksowe lub piankowe, które dostosowują się do ułożenia ciała, a przy tym cechuje je wysoka trwałość. Lepiej zrezygnować z materacy sprężynowych, które mogą się odkształcać z biegiem czasu.

A co z pościelą? Jest ona dostępna na rynku w niemal nieograniczonej palecie wzorów i kolorów. Nastolatek sam może wybrać model, który będzie mu najbardziej odpowiadał. Ze względu na właściwości, polecane są kołdry wełniane i puchowe, które dobrze utrzymują temperaturę i są przyjemne w dotyku. Wybór poszewki również jest szeroki i zależy od preferencji. Len i satyna świetnie sprawdzą się latem, jednak zimą lepsze będą poszewki flanelowe lub bawełniane.

Likes:
0 0
Views:
907
Article Categories:
Dom i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *