Na czym polega czyszczenie elewacji budynków?

Każdy budynek prezentuje się pięknie i estetycznie tylko wtedy, gdy jego elewacja jest idealnie czysta. Niestety z czasem użytkowania ściany każdego obiektu ulegają zabrudzeniu. Co więcej, na wielu budynkach pojawia się grzyb, algi czy mchy objawiające się zielonkawym nalotem. W takiej sytuacji warto zdecydować się na profesjonalne czyszczenie elewacji budynku.

Na czym polega czyszczenie elewacji budynków?

Elewacja każdego obiektu z czasem ulega stopniowemu zabrudzeniu. W związku z tym zaleca się jej regularne czyszczenie. Zaniechanie czynności konserwacyjnych może spowodować ubytki, których usunięcie jest bardzo kosztowne.

Czyszczenie elewacji budynków polega na usunięciu za pomocą wody oraz odpowiednio dobranego detergentu tych zabrudzeń, które nie związały się na stałe z powierzchnią jego okładziny. Do takich nieczystości jest zaliczany:

  • piasek
  • kurz
  • zabrudzenia atmosferyczne

Jeśli nieczystości te nie zostaną usunięte we właściwym czasie, to wówczas na ścianach mogą zacząć rozwijać sięmikroorganizmy. Pozostawienie na długi czas mocno zakurzonej ściany budynku, a szczególności o chropowatej fakturze np. baranka czy kornika, zazwyczaj prowadzi do rozwoju alg, pleśni, grzybów oraz mchu. W takiej sytuacji konieczne jest czyszczenie elewacji – https://ezt.pl/uslugi/czyszczenie-elewacji-budynkow/ z pomocą doświadczonych fachowców. Konieczne jest bowiem jej odgrzybienie.

Warto pamiętać o tym, że regularnie odświeżane elewacje, co najmniej raz na pięć lat, przez bardzo długi czas wyglądają jak nowe.

Czyszczenie elewacji a wybór odpowiedniej metody

Czyszczenie elewacji to niełatwe zadanie, które potrafią wykonać we właściwy sposób tylko doświadczeni fachowcy. Jest ono bowiem bardzo czasochłonne i wymagazastosowania odpowiednich preparatów chemicznych. Usuwanie zabrudzeń znajdujących się na ścianach na wysokości 5 -7 metrów jest bardzo niebezpieczne, zatem musi odbyć się z użyciem odpowiedniego sprzętu.

To, w jaki sposób jest czyszczona elewacja, zależy przede wszystkim od rodzaju znajdujących się na niej zabrudzeń oraz od tego, z jakiego materiału została wykonana.

Obecnie każda doświadczona firma świadcząca usługi w tym zakresie, dysponuje wysokiej jakości maszynami, które potrafią doskonale uporać się z nawet najbardziej uporczywymi zabrudzeniami. Najpopularniejsze jest czyszczenie elewacji z wykorzystaniem gorącej wody pod ciśnieniem. W wielu przypadkach wykorzystywana jest do tego celu także para wodna oraz suchy lód. Decyzja o wyborze najlepszej metody powinna być zawsze podjęta przez doświadczonego fachowca, który posiada w tym zakresie szeroką wiedzę.

Likes:
0 0
Views:
624
Article Categories:
Budownictwo i nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *