Nowoczesne oświetlenie LED to nie tylko żarówki, ale i na przykład taśmy

Obecnie nie ma już praktycznie żadnych przesłanek do tego, żeby stosować tradycyjne żarówki, bowiem praktycznie w całości wyparło je oświetlenie LED . Żarówka LED nie tylko pobiera o wiele mniej prądu od żarówki tradycyjnej, nawet do 10 razy mniej, ale jest także o wiele mniej awaryjna i może być używana przez większą ilość roboczogodzin.

Żarówki typu ledowego wytrzymują też o wiele więcej cykli włączania i wyłączania, dlatego tego typu rozwiązania są bardzo polecane do miejsc, gdzie światło często się włącza i wyłącza. Teoretycznie takie żarówki są trochę droższe, ale biorąc pod uwagę właśnie ich energooszczędność oraz małą awaryjność, to większy wydatek zwraca się bardzo szybko. Nie jest już dzisiaj więc niczym nadzwyczajnym, by oprzeć oświetlenie dosłownie całego domu właśnie na technologii LED.

O ile jednak oświetlenie LED dla większości ludzi kojarzy się tylko ze zwykłymi żarówkami, którymi zastępuje się żarówki typu żarowego w zwykłych żyrandolach czy lampkach, to są także nowocześniejsze i bardzo ciekawe rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań jest na przykład taśma LED, czyli cienka, rozwijana taśma, która zawiera w sobie mnóstwo małych żarówek. Oświetlenie tego typu jest wspaniałym urozmaiceniem w tych pomieszczeniach, gdzie światło nie musi być wyjątkowo mocne, ale dobrze, by było jednolite i równomierne.

Przykładem, gdzie sprawdzi się oświetlenie LED oparte na taśmach jest nowoczesna sypialnia. Oświetlenie tego typu występuje zresztą w bardzo różnych barwach i ciekawym pomysłem na nowoczesne wyposażenie domu jest właśnie jakaś nietypowa, kojąca barwa światła w sypialni, chociażby fioletowa czy niebieska.

Likes:
0 0
Views:
879
Article Categories:
Dom i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *