Peelingi do oczyszczania twarzy

Peeling to kosmetyk wskazany w pielęgnacji cery. Dlaczego? Naskórek, więc zewnętrzna powłoka skóry, stale się odnawia. Nowe komórki przesuwają się ku powierzchni oraz w końcu zmieniają stare, jakie rogowacieją oraz obumierają. Więc, tak istotne jest regularne złuszczanie martwego naskórka. Martwy naskórek, jaki zbiera się na twarzy, może wywoływać zatykanie porów skóry, i w konsekwencji chociażby trądzik. To dlatego, aby skóra była czysta oraz zdrowa, należy sięgać po peeling – enzymatyczny czy z granulkami.

Dlaczego należy złuszczać martwy naskórek?
Młoda, zdrowa skóra stymuluje się zwykle w 28-dniowych cyklach. Im więcej mamy lat, tym jej regeneracja przebiega wolniej – po 30. roku życia może trwać chociażby 40 dni. Obumarłe komórki nawarstwiają się, skóra staje się nieprzyjemna, szara, natomiast zmarszczki są niezwykle widoczne. Złuszczając skórę za pomocą peelingu, dokładnie ją czyścisz oraz zachęcasz do intensywniejszej regeneracji. Dzięki temu lepiej przyswaja mleczka oraz balsamy nawadniające.
Ponadto masując skórę poprawiasz krążenie, co poprawia dostarczanie tlenu oraz składników wzmacniających. Po peeling najlepiej sięgać 2 razy w tygodniu, przy skórze suchej oraz wrażliwej starczy raz w tygodniu. (Więcej dowiesz się tutaj: https://www.zaufane-apteki.pl/blog/peelingi-do-oczyszczania-twarzy-222.html).

Jak dobrać najlepszy peeling do twarzy?
Peeling klasyczny – sprawdzi się przy skórze tłustej, mieszanej oraz normalnej. Może być drobnoziarnisty (do twarzy) czy z większymi ziarnkami (do całego ciała). Najlepiej aby zawierał zmielone pestki brzoskwiń, łupiny orzechów, granulki syntetyczne, sól lub cukier.

Peeling enzymatyczny – świetny do cery suchej, delikatnej oraz naczynkowej. Zawiera enzymy z owoców, jakie rozpuszczają zrogowaciałe komórki naskórka, umożliwiając ich likwidowanie. Peeling enzymatyczny działa łagodniej aniżeli klasyczny. Nakłada się go na suchą skórę, pozostawia na parę minut oraz zmywa.

Peeling gommage – stosuj go kiedy masz skórę normalną, mieszaną czy tłustą. Jest delikatny zawiera niezwykle drobno zmielone zboża oraz nakłada się go na twarz jak maskę. Kiedy zaschnie, wyciera się go z twarzy palcami (gommage z franc. wycieranie gumką), i potem dokładnie oczyszcza wodą.

Peeling peel off – do cery normalnej oraz mieszanej. Ma postać prawie przezroczystej galaretki, jaka po zaschnięciu tworzy na twarzy delikatną błonkę. Ściąga się ją po kilkunastu minutach (kiedy już dobrze wyschnie), i wraz z nią powierzchnię martwego naskórka.

Jak często wykonywać peeling twarzy?
Jeżeli nie ma ku temu przeciwwskazań, właściwe będzie peelingowanie twarzy raz w tygodniu. Jeżeli jednakże masz skórę delikatną, postaw na peeling raz na 15 dni.

Peeling gruboziarnisty bądź enzymatyczny?
Peeling drobnoziarnisty to produkt, jaki składa się z drobinek ścierających martwy naskórek, enzymatyczny natomiast rozpuszcza go oraz dzięki temu działa delikatniej. Możemy także sięgnąć po peeling typu gommage (zasycha na twarzy, po czym wycieramy go palcami) czy peel off (przypomina galaretkę, również zasycha na twarzy, po czym daje się z niej zdjąć). Nie zalecamy stosowania peelingów gruboziarnistych do twarzy – cera jest o wiele delikatniejszym miejscem aniżeli skóra ciała oraz wykorzystywanie niewłaściwego produktu może ją podrażnić. Pamiętaj, iż sposób pielęgnacji oraz jego intensywność zawsze należy dostosować do własnego typu skóry. Osoby ze skórą naczynkową, skłonną do wyprysków i przesuszoną nie powinny używać peelingów z granulkami, gdyż mogą one prowadzić u nich do powstawania podrażnień czy – w wypadku trądziku – pogłębienia infekcji. W takich wypadkach lepiej sięgnąć po peeling enzymatyczny. Peelingi ziarniste będą właściwe dla skóry mieszanej czy tłustej.

Jak dobrze peelingować twarz?
Jeżeli używasz peelingu z granulkami, nałóż odrobinę kosmetyku na dłoń oraz wmasuj kolistymi ruchami w zwilżoną wodą oraz uprzednio wyczyszczoną (na przykład z makijażu) skórę twarzy. Po kilkunastu sekundach umyj dobrze wodą, wysusz twarz oraz wmasuj w skórę właściwy krem. Jeżeli natomiast używasz peelingu enzymatycznego, starczy, iż na wyczyszczoną cerę nałożysz kosmetyk oraz zmyjesz go po upływie czasu wskazanym przez wytwórcę na pudełku.

Likes:
0 0
Views:
1206
Article Categories:
Zdrowie i sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *