Pielęgnacja skóry twarzy

Pielęgnacja skóry twarzy jest ważna z wielu powodów. Po pierwsze, wraz z wiekiem skóra powoli traci swoją zdolność do regeneracji. Jest to podyktowane mniejszym wytwarzaniem kolagenu i elastyny, przez co maleje gęstość tkanek skóry. Po drugie, skóra twarzy – bez względu na wiek – narażona jest na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych, takich jak na przykład smog.

Ogólne wskazówki, jak dobierać kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Przy wyborze kosmetyków mającym nam pomóc w trudnym zadaniu, jakim bez żadnego cienia wątpliwości jest pielęgnacja skóry twarzy, warto zastosować sprawdzone kryteria. Przede wszystkim zestaw kosmetyków, jaki komponujemy (kremy, maseczki, toniki itp.), powinien być możliwie zróżnicowany. Warto zainwestować zarówno w krem z wysoką zawartością witaminy C, która wykazuje działanie rozjaśniające, jak i w preparat zawierający kwas owocowy. Ten drugi składnik sprawia bowiem, że cera staje się bardziej gładka i elastyczna. Ponadto, osoby o skórze wrażliwej powinny wystrzegać się zbyt ryzykownych eksperymentów w zakresie doboru kosmetyków do pielęgnacji twarzy. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się kremy, które mają niewielką ilość składników, które jednak bardzo dobrze się ze sobą współgrają (jak na przykład kwas hialuronowy z witaminą C) – dowiedz się więcej na: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-twarzy/

Nawilżenie jako podstawowa domena pielęgnacji skóry twarzy

Nawodnienie cery jest niezwykle istotne. Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy — na przykład poprzez stosowanie nawilżających preparatów marki Neutrogena — pozwala znacznie opóźnić procesy starzenia i poprawić stan naszej cery. Niski poziom wody w skórze oraz niewystarczające jej natłuszczenie mają działanie wysoce destruktywne. Następuje wtedy zachwianie równowagi wodno-lipidowej, natomiast sama skóra staje się nieprzyjemnie szorstka, przybiera szarą barwę i sprawia wrażenie zmęczonej. Systematyczne zabiegi pielęgnacyjne wykorzystujące wysokowartościowe preparaty pozwalają nam przedłużyć młodość skóry pomimo nieuchronnie upływającego czasu.

Likes:
0 0
Views:
809
Article Categories:
Zdrowie i sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *