Przebarwienia skóry

Przebarwienia to kolejny efekt starzenia się skory. Bardzo wiele osób chce się ich pozbyć. Można to zrobić za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Na początku warto wyjaśnić, dlaczego pojawiają się przebarwienia. Są one spowodowane przez nadmierną lub za małą ilość melaniny. Powstają one również przez promienie słoneczne. Gdy za często będziemy się opalać, możemy się ich spodziewać. Zmiany hormonalne, np.: ciąża, również przyczyniają się do ich tworzenia.

Jak pozbyć się przebarwień skóry?

Bardzo popularne są zabiegi wykonywane laserem. Są to bardzo skuteczne metody w leczeniu przebarwień. Stymulują one odnawianie się kolagenu i rozjaśnia skórę, dzięki czemu nasza twarz znowu będzie jednolita. Najczęściej podczas takiego zabiegu komórki z nadmiarem melaniny, które powodują przebarwienia, poddaje się procesowi niszczenie. Następnie plama się ściemnia, a ostatecznie złuszcza. Jeśli chcemy całkowicie pozbyć się brzydkich plamek, należy zabieg powtórzyć. O tym jednak poinformuje nas lekarz, który wykonywał kurację.

Nie jest to jednak jedyny zabieg, który można wykonać, żeby pozbyć się przebarwień. Bardzo popularne jest leczenie za pomocą osocza bogatopłytkowego. Ten zabieg zyskał liczne grono zwolenników, ponieważ jest bezpieczny dla naszego organizmu. Substancje pozyskuje się z krwi pacjenta, więc jest ona całkowicie naturalna. Podczas tego zabiegu nasza skóra się odbuduje oraz stanie się bardziej jędrna. Oczywiście zlikwidowane zostaną przebarwienia. Tak jak w przypadku pierwszego zabiegu, konieczne będzie powtarzanie go, aby efekt został  na dłużej.

Innymi sposobami na walkę z przebarwieniami jest mezoterapia igłowa, peelingi czy mikrodermabrazja. Warto jednak dodać, że możemy uniknąć wykonywania zabiegów medycyny estetycznej, jeśli zadbamy odpowiednio o naszą skórę. Powinniśmy unikać słońca, czyli o opalaniu należy zapomnieć. Warto stosować kremy z filtrem, nie tylko wtedy, gdy panuje upał. Leczenie przebarwień skóry we Wrocławiu tymi metodami, to pewność utrzymania się na skórze długotrwałych efektów.

Likes:
0 0
Views:
577
Article Categories:
Zdrowie i sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *