Rolety do kuchni – wybór nie jest taki prosty

Pomieszczenie kuchenne może mieć bardzo wiele odsłon. Kuchnia może posiadać nieduży metraż z niedostateczną ilością światła, ale być także jasnym, widnym i przestronnym pomieszczeniem ze sporymi przeszkleniami. Wybór rolet nie jest zatem taki prosty. Rynek oferuje mnóstwo możliwości w których gąszczu trudno czasami się połapać. Nie wiesz jakie rolety wybrać do kuchni? Podpowiemy w niniejszym artykule.

Rolety kuchenne – czym powinny się charakteryzować

Kuchnia to pomieszczenie bardzo wymagające, ponieważ tu się gotuje i przygotowuje potrawy. Z tego względu rolety narażone są na wilgoć, opary tłuszczu i inne, intensywne zapachy. Rolety na okna kuchenne powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także wytrzymałe. Najlepiej wybierać tkaniny odporne na zabrudzenia i zapachy oraz łatwe do utrzymania w czystości, np. zmywalne, ponieważ będą zawsze prezentować się estetycznie. Nie bez znaczenia jest funkcja praktyczna, ponieważ systemy osłaniania okien powinny chronić przed nadmiernym słońcem i nagrzewaniem się pomieszczenia, co powoduje dyskomfort podczas przygotowania posiłków. Powinny także dobrze chronić przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz, co ma szczególe znaczenie w mieszkaniach na parterze.

Rolety do kuchni – jakie wybrać

Pośród wielu systemów osłon okiennych na uwagę zasługują rolety dzień-noc. To najnowocześniejszy produkt na rynku, pozwalający uzyskać optymalne zaciemnienie o każdej porze dnia. Dzięki ich wykorzystaniu światło jest zawsze pod kontrolą, ponieważ można je regulować na wiele sposobów. To znakomite rozwiązanie do każdej kuchni bez względu na metraż, ponieważ można je idealnie dopasować do warunków panujących w kuchni i na zewnątrz. Dzięki temu, że posiadają wygodny system sterowania zapełniają komfort użytkowania, zarówno w dzień, jak i po zmroku.

Rolety dzień-noc – jak działają

To bardzo praktyczny i uniwersalny system, który zbudowany jest z dwóch, naprzemiennie ułożonych pasów materiału. Pasy ułożone są równolegle, przy czym jeden z nich ma właściwości kryjące, a drugi przepuszczające światło. Zmiana położenia osłony sprawia, że pasy nachodzą na siebie, tworząc efekt zaciemnienia. W tym systemie nie potrzeba podnosić osłony, aby regulować poziom nasłonecznienia, ale można je podnosić w zależności od potrzeby, np. do połowy okna. Rolety mogą być chowane w estetycznej kasecie i posiadać prowadnice, które powodują, że tkanina idealnie przylega do szyby.
Osłony okienne dzień-noc to znakomite i nieszablonowe rozwiązanie do każdej kuchni, ponieważ są bardzo praktyczne, estetyczne i wygodne w obsłudze.

Likes:
0 0
Views:
1135
Article Categories:
Dom i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *