Rozmiar piersi a kręgosłup – jak zniwelować wadę postawy

W dzisiejszych czasach rozmiar piersi ma bardzo duże znaczenie. Przyjmuje się, że duże i kształtne piersi to podstawowy atut kobiecej sylwetki. Istnieje jednak tysiące kobiet, dla których duży biust stanowi przeszkodę w codziennym funkcjonowaniu i znacznie pogarsza stan zdrowia. Problemy zdrowotne mogą dosięgnąć każdej kobiety bez względu na wiek i obejmują w szczególności dolegliwości ze strony kręgosłupa.

Ogólne zasady określające duży biust jako wadę wskazują, że problemy w zakresie wad kręgosłupa mogą się zacząć, gdy każda pierś z osobna waży więcej niż 1,5 kg. Siły grawitacji, a także źle dobrany biustonosz dodatkowo powodują wydłużenie i obniżenie biustu.

Jak zbyt duży biust oddziałuje na postawę

Zbyt duży biust stanowi ciężkie obciążenie dla kręgosłupa. Nadwyrężony w szczególności staje się odcinek szyjny i piersiowy. Główne problemy spowodowane ciężkością piersi to:

  • bóle pleców
  • większe prawdopodobieństwo wady kręgosłupa w odcinku piersiowym
  • możliwość wystąpienia zespołu skrzyżowania górnego

Badania wykazują, iż kobiety z przerostem piersi są w grupie ryzyka osób zagrożonych zespołem skrzyżowania górnego. To bardzo poważna wada postawy polegająca na ustawieniu klatki piersiowej w pozycji zamkniętej, wysunięciu głowy w przód oraz ustawieniu barków do wewnątrz. Plecy stają się zaokrąglone. Może dojść do zmniejszenia pojemności płuc oraz do ograniczenia wentylacji.

Jak leczyć schorzenia powstałe w wyniku przerostu biustu

Głównym celem jest przede wszystkim odciążenie nadwyrężonego kręgosłupa. W tym celu należy poddać się zabiegowi, jakim jest redukcja biustu. Operację tę można wykonać w Klinice Chirurgii Plastycznej, bez skierowania. Operacyjne zmniejszenie piersi polega na:

  • usunięciu nadmiaru skóry
  • usunięciu nagromadzonej tkanki tłuszczowej
  • usunięciu nadprogramowej tkanki gruczołowej

Zabieg redukcji biustu nie tylko uwolni pacjentkę od problemów zdrowotnych, ale również poprawi estetykę ogólnego wyglądu piersi oraz całej sylwetki.

Drugim ważnym elementem terapii po wykonaniu redukcji biustu jest poddanie się odpowiedniej fizjoterapii w celu zrehabilitowania powstałych wad i zniwelowania dolegliwości bólowych.

Redukcja biustu w połączeniu z fizjoterapią w skuteczny sposób będą stanowić profilaktykę przed uszkodzeniem kręgosłupa oraz wadą postawy.

Likes:
0 0
Views:
588
Article Categories:
Zdrowie i sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *