Zalety strzelb gładkolufowych

Broń gładkolufowa to specyficzna odmiana broni palnej wyróżniająca się obecnością niegwintowanego przewodu lufy. Taka konstrukcja wykorzystywana jest ze względu na obecność w amunicji śrutu, na który składa się od kilku do kilkudziesięciu kulek stalowych lub ołowianych. Niegwintowana lufa sprawia, że pociski nie są wprowadzane w rotację oraz możliwe jest trafienie w cel przynajmniej częścią z nich. Jakie zalety posiadają strzelby gładkolufowe? Gdzie znajdują one swoje zastosowanie? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Zalety strzelb gładkolufowych – czym wyróżnia się ten rodzaj broni palnej?
Strzelby gładkolufowe to broń palna, która dostępna jest w postaci rożnego typu urządzeń strzeleckich. Wśród nich największą popularnością cieszą się strzelby powtarzalne typu pump-action oraz strzelby samopowtarzalne, które wybierane są przez wielu użytkowników ze względu na szereg zalet jakimi się charakteryzują. Do najważniejszych atutów strzelb gładkolufowych można zaliczyć czynniki, takie jak:

  • wysokie parametry wytrzymałościowe,
  • wysoka trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne i uszkodzenia wynikające ze szkodliwego oddziaływanie czynników atmosferycznych,
  • wysoka precyzja celowania,
  • szybkostrzelność,
  • wysoka skuteczność działania uderzeniowego,
  • prostota obsługi,
  • krótki czas pracy
  • krótki czas przeładowania,
  • łatwość czyszczenia i naprawy.

Przy tym strzelby gładkolufowe stanowią bardzo uniwersalne rozwiązanie, które może być wykorzystywane w połączeniu z szeroką gamą amunicji do strzelb. Stwarzają one duże możliwości, które obejmują naboje zawierające pociski gumowe, pociski strzałkowe, pociski zapalające, pociski wyrażeniowe i wiele innych rodzajów pocisków.

Gdzie wykorzystywane są strzelby gładkolufowe


Strzelby gładkolufowe to broń palna, która stanowi niezwykle wszechstronne rozwiązanie wykorzystywane do szeregu zadań. Jednym z zastosowań tego rodzaju broni jest wyposażenie policji – strzelby gładkolufowe wykorzystywane są przez służby mundurowe do oddawania strzałów ostrzegawczych lub bezpośredniego użytku, który nie ma wyrządzić bezpośredniej krzywdy osobie ściganej. Jednak aktualnie do głównych zastosowań strzelb gładkolufowych zalicza się cele łowieckie, sportowe oraz bojowe. Broń tego typu to idealne rozwiązania dla miłośników konkurencji sportowych, takich jak IPSC, 3GUN, trap, skeet oraz parkour. Doskonałe rozwiązania do tego typu zastosowań posiada w swojej ofercie sklep Racegun.pl, który posiada szeroką ofertę dostępnych broni gładkolufowych. Umożliwia to dobór produktu zgodnie ze swoimi preferencjami i wymaganiami stawianymi przez dane zastosowanie.

Likes:
1 0
Views:
983
Article Categories:
Oferty sklepów internetowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *