Zastosowanie tulei szalunkowej

Współczesny rynek budowlany stawia na ekonomiczne i sprawdzone rozwiązania, które pozwalają na oszczędności finansowe i które pozytywnie wpływają na wydajność i komfort pracy. Do takich rozwiązań należą z pewnością tuleje szalunkowe. To nowoczesne produkty, które są znakomitą alternatywą do szalunków stalowych, ponieważ są dużo tańsze i pozwalają zaoszczędzić inwestorowi czas i pieniądze. To ogromne atuty dla których korzysta z nich coraz więcej przedsiębiorców. Gdzie można wykorzystać tuleje szalunkowe? Podpowiadamy!

Tuleja szalunkowa – czym się charakteryzuje

Tuleje są wykonane z kilku warstw papieru o specjalnej konstrukcji, opartej na bazie tulei spiralnie zwijanych. Strona zewnętrzna oraz krawędzie są zabezpieczone specjalnym impregnatem, co zapobiega odkształceniom, zaś wewnętrzna część tuby szalunkowej pokryta jest warstwą antyadhezyjną, co zapobiega przywieraniu betonu do szalunku. Dzięki temu, że tuleja powstaje z kilku warstw masy papierniczej i jest dodatkowo zabezpieczona cechuje się odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a swoją wytrzymałością i jakością dorównuje stali.

Jakie jest zastosowanie tulei szalunkowych

Produkty tego rodzaju mają całe spektrum zastosowań. Wykorzystuje się je we współczesnym, nowoczesnym budownictwie, ponieważ są bardzo wygodne i generują znaczne oszczędności czasu i pieniędzy. Tuleje szalunkowe służą do wykonania różnego rodzaju konstrukcji betonowych o przekroju kołowym. Pozwalają na wykonanie z betonu kolumny, słupa, podpory, budowy tablic reklamowych, znaków drogowych, latarń. Wykorzystuje się je do wykonywania elementów konstrukcyjnych, takich jak min. filary w architekturze budownictwa dworkowego i nowoczesnych przestrzeni użytkowych, budowy bram i ogrodzeń w budownictwie jednorodzinnym i przemysłowym czy jako fundamenty punktowe dla farm solarnych.

Gdzie kupić

Tuleja szalunkowa kupiona prosto od doświadczonego producenta to najlepszy sposób na tanie i wydajne wykonanie każdej inwestycji. Bardzo dobrym miejscem na zakupy jest firm Tarnopak.pl z Jasła. To rzetelny producent, który oferuje tuleje szalunkowe najwyższej jakości, co jest poparte posiadanymi certyfikatami, nagrodami i wyróżnieniami. Wszystkie produkty powstały w oparciu o najnowocześniejsze technologie produkcji, dzięki czemu są mocne i wytrzymałe jak stal. Doskonałe parametry techniczne i szeroki wybór średnic wewnętrznych i długości pozwala na dobranie tulei szalunkowych do konkretnych potrzeb każdego klienta.

Likes:
0 0
Views:
477
Article Categories:
Budownictwo i nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *