5 pomysłów na zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu

W obecnych czasach dzieci otoczone są nowoczesną technologią i najróżniejszymi typami zabawek oraz gadżetów. Bez zachęty dorosłych, mogą one nie być zainteresowane aktywnością fizyczną, która jest tak ważna dla ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. Należy więc zadbać o regularne zabawy dla dzieci na dworze. Przedstawiamy 5 sprawdzonych pomysłów.

Spacer

Spacer to najprostsza forma aktywności. Dzięki niej dziecko ma okazję zapoznać się z okolicą i spotkać innych ludzi, co ma duże znaczenie dla jego rozwoju społecznego. To z pewnością także okazja, by maluch obserwował otaczającą rzeczywistość. Na pewno będzie miał wiele pytań do zadania. Spacer to nie tylko forma fizycznej aktywności dla całej rodziny, ale również okazja, by wspólnie spędzić czas.

Zabawy z piłką

Piłka to gadżet, który można wykorzystać na wiele sposób. Można ją rzucać, turlać, kopać… Dzięki niej dziecko rozwija się motorycznie, ćwiczy swój refleks, a także zdolności manipulacyjne. Poza tym, zabawka z piłką pozwala wprowadzać malucha w świat gier zespołowych, dzięki czemu ma ono okazję do społecznych interakcji.

Huśtawka

Kto nie lubił w dzieciństwie przesiadywać na huśtawce? Czasy się zmieniają, inne są zabawki i bajki dla dzieci, ale huśtanie się to wciąż ulubiona aktywność każdego malucha. Dlatego warto pomyśleć o zainstalowaniu huśtawki w ogrodzie lub na podwórku. W przypadku większej ilości pociech w domu, można pomyśleć o huśtawce dwuosobowej lub wagowej. Alternatywą jest także huśtawka typu swing, na której mieści się troje dzieci. Można je zobaczyć tu: https://mojebambino.pl/3495-hustawki.

Rysunki na betonie

Są dzieci, które od najmłodszych lat ujawniają artystyczne zainteresowania. Dobrą propozycją jest więc zakup specjalnych kolorowych kredek i tworzenie rysunków na betonie, przykładowo na powierzchni boiska na placu zabaw. Taka forma zabawy będzie bardzo angażująca, wymusi aktywność fizyczną i pozwoli na rozwój kreatywności. Można również pokusić się o stworzenie gry np. w klasy.

Zabawa w berka

Dzieci uwielbiają zabawę w berka. Wzbudza ona emocje, mobilizuje do aktywności fizycznej i przynosi dużo radości. Maluch może bawić się zarówno z innymi dziećmi, jak i dorosłymi. Siła tej gry tkwi w jej prostocie.

Istnieje wiele pomysłów na zabawy na świeżym powietrzu. Za oknem wiosna – warto zacząć myśleć o tym, jak zorganizować wolny czas swojego dziecka na podwórku.

Likes:
0 0
Views:
566
Article Categories:
Rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *