Podajnik na ręczniki papierowe – w jakich miejscach powinien się znaleźć?

Ręczniki papierowe są bardzo powszechne. Spotkać można je również w łazienkach, gdzie pomagają osuszyć dłonie. Są one wówczas umieszczone w specjalnym dozowniku. Często ma on obudowę z charakterystycznym znakiem przypominającym literę S. W jakich miejscach powinien się znaleźć?

Podajnik na ręczniki papierowe – gdzie jest niezbędny?

Podajniki na ręczniki papierowe zapewniają wysoki poziom higieny i w wielu miejscach są już standardem. Wśród nich wymienić należy:

 • toalety publiczne, m.in. w parkach, przy plażach,
 • łazienki na lotniskach oraz na dworach autobusowych i kolejowych,
 • łazienki w lokalach gastronomicznych,
 • toalety w szkołach i na uczelniach,
 • toalety w budynkach biurowych,
 • toalety w kinach, teatrach i muzeach,
 • toalety w galeriach handlowych,
 • toalety na stacjach paliwowych,
 • toalety w przychodniach i klinikach,
 • toalety w salonach urody,
 • toalety w pomieszczeniach socjalnych.

Jak widać, dozowniki do ręczników papierowych są szeroko rozpowszechnione. Nic w tym dziwnego, skoro przynoszą tak wiele korzyści.

Jakie zalety mają dozowniki do ręczników papierowych?

Podajniki na ręczniki papierowe mają do spełnienia prostą funkcję. Za ich pomocą możliwe jest dozowanie ręczników, którymi można wytrzeć ręce. Kiedyś odbywało się to za pomocą odrywania ręcznika z rolki. Niestety, rozwiązanie to pozostawiało wiele do życzenia. Osoba z wilgotnymi dłońmi często moczyła część rolki. Traciły one przez to na estetyce i były dużo trudniejsze do rozerwania. Najgorzej było, jednak kiedy ręczniki upadały na ziemię, przez co stawały się niezdane do użycia. Zakładając, że taka sytuacja przytrafiała się wielu osobom dziennie, stawało się to zwyczajnie nieekonomicznie.

Podajniki na ręczniki papierowe zzstały się świetną alternatywą. Zabudowa sprawia, że ręczniki są odpowiednio chronione przed wodą. Nie ma także mowy o tym, aby wypadły. Są także schowane przed kurzem i zanieczyszczeniami, przez co zwiększona jest ich higiena. Osoba korzystająca z podajnika nie musi odrywać ręczników mokrymi rękami, wystarczy, że lekko pociągnie za wystającą chusteczkę. Komfort użytkowania urządzenia jest zdecydowanie wysoki. Rozwiązanie to chwalą sobie też pracownicy zajmujący się sprzątaniem łazienek. Pojemnik pozwala na kontrolę poziomu ręczników, jest również łatwy do utrzymania w czystości.

Dozowniki na ręczniki papierowe to proste i uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience. Przy okazji mogą się one estetycznie prezentować, sprawiając, że łazienka jawi się jako higieniczna oraz zadbana. Pojemniki łatwo jest utrzymać w czystości, są one funkcjonalne i proste w obsłudze.

Likes:
0 0
Views:
882
Article Categories:
Dom i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *